Günlük Akreditasyon Esasları

 

2019 sezonunda günlük akreditasyon prosedürü de devam edecek olup; bu haktan yararlanacak kişilerin, mutlaka bir medya kurum veya kuruluşuna bağlı olması gerekmektedir. Akreditasyon işlemleri için başvuru sahibinden mutlaka basın kartı veya kurum kartı, her ikisi de yoksa çalıştığı kuruma ait sorumlu müdürün ıslak imzası bulunan  görevlendirme yazısı talep edilecektir.

 

Başvurularda doldurtulması gereken form sayfanın altında yer almaktadır. Medya mensubunun akreditasyon formunu doldurmuş olması, herhangi tatsız bir olay, yaralanma ve ölümlü bir kaza sonucunda medya mensubunun bütün sorumluluklarını bildiğini gösterir belge niteliği taşıyacaktır. İmzalatılacak belgeler ve doldurulacak formlara karşılık, dokümanlar, yelek (sadece fotoğrafçı ve kameramanlara) ve yaka kartı verilecek, gün ya da organizasyon sonunda da verilen yelek organizatör kulübe iade edilecektir.

 

Organizasyon öncesinde medya merkezinde yer alan akreditasyon masasına uğramayan, akreditasyon formunu doldurmayan, taahhütname imzalamayan medya mensupları akreditasyon işlemlerini tamamlamamış sayılacak ve organizasyonu resmi olarak takip etmesine izin verilmeyecektir.

 

Herhangi bir medya kuruluşuna bağlı olmayan, ancak organizasyon sponsoru veya kulüp adına özel video veya fotoğraf çekimi yapacak kişiler için ise, organizasyondan en geç 1 hafta önce medya@tosfed.org.tr adresine e-posta ile başvurularak izin alınması gerekmektedir.